Dokonalá čistota, jen díky vodě

Rozhovor s odborníkem

Sprchovací WC jsou vynikající investicí do osobní hygieny. Proč tomu tak je vysvětluje v rozhovoru odborník na gastroenterologii Prof. Dr. Med. Bernhard Sauter z gastroenterologického centra Hirslanden Clinic ve švýcarském Curychu.

Kdo je Prof. Dr. med.​ Bernhard Sauter

PROF. DR. MED.​ BERNHARD SAUTER

Bernhard Sauter je odborníkem na interní lékařství a gastroenterologii. Od roku 2006 působí v renomovaném gastroenterologickém centru Hirslanden Clinic ve švýcarském Curychu.

Profesor Sauter je zastáncem toho, že by se osobní hygiena měla provádět zejména s pomocí vody.

“Neexistuje lepší způsob osobní hygieny než ten, který se provádí s pomocí vody“

Prof. DR. MED.​ BERNHARD SAUTER v rozhovoru

Proč je sprchovací WC dobrou investicí do osobní hygieny?

Pokožka v intimních oblastech se liší od pokožky v jiných částech těla. Je mimořádně citlivá, protože se v ní nachází rozsáhlá síť nervových buněk. Zdravá kůže poskytuje dostatečnou ochranu před vnějšími vlivy, obzvláště v intimních partiích je však značně zranitelná. Je proto nesmírně důležité, aby nedocházelo k narušení přirozeného ochranného mechanismu pokožky kvůli špatnému čištění.

Pane Sautere, co ovlivňuje zdravý stav pokožky, zejména v intimních oblastech?

Pokožka je v těchto místech velmi citlivá a tenčí než v jiných částech těla. Tření toaletního papíru, mycí krémy, ale i vlhčené ubrousky mohou mít na citlivou kůži negativní vliv. Nejšetrnějším způsobem očisty je proto nepochybně čistá voda.

Jak je možné, že je voda dostatečným prostředkem osobní hygieny?

Intimní oblast má přirozený ochranný systém. Pokud se však jeho křehká rovnováha naruší, stává se intimní oblast náchylnou k podráždění a infekci. S čistou vodou takové nebezpečí nehrozí. Je to nejšetrnější a nejdůkladnější čisticí prostředek, který existuje.

Komu byste doporučil sprchovací WC?

Sprchovací WC doporučuji všem: mladým, starým, zdravým i těm, kteří v minulosti prodělali intimní nebo střevní onemocnění. Důkladná osobní hygiena není otázkou věku ani zdravotního stavu.

Je sprchovací WC vhodnou volbou pro muže i ženy?

Ano. Díky sprchovacímu WC se muži i ženy obejdou bez chemikálií, které dráždí pokožku. Mohou se tak vyhnout i používání toaletního papíru, kvůli kterému může být pokožka podrážděna. Vzhledem k tomu, že ženy bývají náchylnější k infekcím v intimní oblasti, je toto téma pro ženy ještě naléhavější.

Proč nedoporučujete mýdla a vlhčené ubrousky?

Mýdla a vlhčené ubrousky často obsahují alkohol, vonné látky a konzervační látky. Nejen ty, ale i samotné tření dráždí citlivou oblast pokožky. To následně může podpořit vznik bakteriální infekce a vést k alergiím. Navíc se tak ničí přirozená ochranná vrstva pokožky.

Proč je sprchovací WC obzvláště užitečné pro osoby s podrážděnou pokožkou?

Nejvyšší prioritou pro podrážděnou pokožku je regenerace. Aby byla regenerace efektivní, je vhodné, aby nebyla ničím narušováno. Mechanické podněty a agresivní látky nepřinášejí úlevu, ale mohou drobnou ránu pokaždé znovu otevřít, tomu se dá díky sprchovacímu WC jednoduše vyhnout.

Jak reagují vaši pacienti, když jim doporučuje sprchovací WC?

Počáteční reakce jsou velmi různorodé. Zjistil jsem však, že používání sprchovacího WC vyvolává mnoho pozitivních ohlasů, protože si lidé všímají, že je jednoduše přínosné a pohodlné.

Chtěli byste i vy zažít nepřekonatelný pocit svěžesti?

Sue sedí na sprchovacím WC Geberit AquaClean Sela.

Jakmile jednou zažijete pocit svěžesti a čistoty, který poskytuje sprchovací WC Geberit AquaClean, už se jej nebudete chtít vzdát.

Potřebujete více informací?

Vyhledejte nejbližšího Partnera Geberit AquaClean
Stáhněte si brožuru Geberit AquaClean  (7.3 MB)