Více než 40 let zkušeností - více než 40 let existence sprchovacího WC Geberit AquaClean | Geberit

40 let zkušeností

Geberit a sprchovací WC

Společnost Geberit si uvědomila potřebu větší hygieny a čistoty již v roce 1978 a představila první WC s funkcí sprchování. Zatímco Evropa reagovala na tuto novinku zdrženlivě, v Japonsku byla brzy v každé druhé domácnosti.

V průběhu posledních čtyř desetiletí společnost Geberit důsledně pokračovala ve vývoji a zdokonalování sprchovacího WC. Stále s cílem nabídnout zákazníkům maximum komfortu, technologie, designu a kvality. S řadou Geberit AquaClean se nový hygienický standard nyní zabydlel i v evropských koupelnách. A tím i naprosto nový pocit svěžesti a čistoty.

Historie sprchovacích WC v obrázcích

Připravit se. Pozor. Start: 1978

Nákres prvního sprchovacího WC Geberit-o-Mat od společnosti Geberit

Když společnost Geberit v roce 1978 jako první zavedla WC sedátko Geberella i kompletní WC Geberit-O-Mat jako první WC od společnosti Geberit s integrovanou funkcí sprchování – jakousi kombinaci toalety a bidetu – udělalo téma intimní hygieny na celém světě opravdový rozruch.

Japonci, kteří jsou známí svými vysokými nároky na čistotu a osobní hygienu, vybudovali na tehdejší novince rychle ve své vlasti masový trh. Již o několik let později zde byly inovativní toalety v každé druhé domácnosti. V Evropě to však ještě nějaký čas trvalo, než se inteligentní sprchovací WC zabydlela v koupelnách.

Geberit neustále pokračoval ve vývoji principu sprchování a zavedl ve Švýcarsku pod značkou Balena první závěsné integrované sprchovací WC, které je možné prostřednictvím moderní předstěnové instalace a splachovací nádržky pod omítkou spojit do naprosto nového designu.

AquaClean: 2009

Řeka Mera, která dala jméno sprchovacímu WC Geberit AquaClean Mera

V roce 2009 byla uvedena na trh kompletně přepracovaná produktová řada pod jménem Geberit AquaClean. Od roku 2013 je průběžně doplňována o modely orientované na design. Prvním takovým modelem byla AquaClean Sela, která splňovala požadavek na čistý design koupelny a touhu po pocitu svěžesti zprostředkovaného sprchovacím WC Geberit AquaClean, aniž by přitom vypadala jako sprchovací WC.

Pocit svěžesti se odráží i v názvu výrobku: Sela je název pramene řeky Inn, která pramení v údolí Engadin. Podle švýcarských horských povodí byla pojmenována i další sprchovací WC produktové řady AquaClean: Mera a Tuma. Mera pramení v Oberengadinu a představuje dokonalý název pro mistrovské dílo v designu a revoluční technologie komfortu.

V roce 2017 uvedla společnost Geberit na trh model AquaClean Tuma, který je kompaktním univerzálním výrobkem pro každou domácnost. Prostřednictvím kompletního zařízení a sprchovacího WC dodávaného jako sprchovací sedátko je možné i malé koupelny rychle a snadno proměnit ve wellness oázu.

Kompletní paleta produktů: 2019

Portfolio produktů Geberit AquaClean Mera, Sela, Tuma

V roce 2019 byla produktová řada AquaClean doplněna o AquaClean Sela, kterou rovněž navrhl Christoph Behling. Elegantní a estetické sprchovací WC se hodí téměř do každé koupelny. Vysoce kvalitní sprchovací WC bylo vybaveno dalšími optimalizovanými funkcemi a nyní přináší ještě intenzivnější pocit pohody.

Prostřednictvím Mera, Sela a Tuma nabízí nyní společnost Geberit výrobek vhodný pro jakýkoli požadavek: Od flexibilního WC sedátka až po elegantní kompletní zařízení.

Stáhněte si brožuru Geberit AquaClean  (7.3 MB)